Op de K in Düsseldorf spelen vacuümpompen een belangrijke rol. Vacuümtechnologie kan de kwaliteit en efficiëntie in kunststofverwerking verhogen, aldus standhouder Edwards Vacuum.
K Düsseldorf
Van 8 tot 15 oktober 2025 presenteert Edwards Vacuum zijn vacuümoplossingen op de K-beurs in Düsseldorf en beantwoordt het graag vragen van vakbezoekers over deze onderwerpen op zijn stand I31 in hal 11.
Het bedrijf presenteert zijn drooglopende extruder ontgassingssysteem EXDM. Dat ontwikkelde het speciaal voor de verwerking en recycling van kunststoffen. Het baseerde het modulaire pakket op de robuuste droge klauwenvacuümpomp EDC. Die leent zich voor integratie in nieuwe zowel als bestaande systemen. De EXDM-vacuümoplossing biedt gebruikers een betrouwbaar systeem met lage bedrijfs- en servicekosten.
Onderhoud
“Om ervoor te zorgen dat EXDM efficiënt en betrouwbaar ter plaatse werkt, bieden we gebruikers een breed scala aan serviceoplossingen die we afstemmen op hun specifieke behoeften”, vat Frank Achenbach, Market Sector Manager bij Edwards, samen. “We zorgen voor de systemen vanaf het eerste advies ter plaatse tot het ontwerp van een geschikt vacuümsysteem en op maat gemaakte onderhoudscontracten. Dat garandeert optimale prestatie gedurende hun hele levenscyclus en tegen lagere bedrijfskosten.”
EDS-vacuümpomp
Het bedrijf zal ook de EDS-vacuümpomp presenteren op de K-beurs. De pomp met droge schroeftechnologie dient voor productie van verbindingen uit een breed scala aan componenten om producteigenschappen en kwaliteit te garanderen. Met de eenvoudige inbedrijfstelling en flexibiliteit kan de gebruiker hem aanpassen aan alle specifieke processen. De EDS-vacuümpomp als systeem kan complexe verbindingen produceren tegen lage bedrijfskosten.

Cryokoeler voor ontgassing
In de productcategorie ontgassingssystemen en vacuümapparatuur toont Edwards ook zijn Polycold® MaxCool cryocooler op de K-beurs. Het systeem kan waterdamp effectief opvangen in een gesloten proces, tot 95 procent van het restgas in hoogvacuümsystemen. Waterdamp geldt doorgaans als de meest reactieve, verontreinigende stof. De MaxCool cryocoolers kan de productdoorvoer in bestaande systeem met 20 tot 100 procent verhogen en de scheidingskwaliteit verbeteren. Verpompen van waterdamp met hoge snelheid tot 400.000 l/sec. Koeling van -98°C (175 K) tot -145°C (128 K).







