Ingersoll Rand voegde onlangs Apsco, Blutek en UT Pumps toe aan zijn portfolio. Dat zet de overnameteller voor 2024 op 14.
Ingersoll Rand
“Investeringen in duurzaamheid, innovatie en aftermarket vormen een essentieel onderdeel van onze groei. Deze laatste drie onderstrepen onze toewijding om kapitaal in te zetten voor onze strategie”, zegt Vicente Reynal, voorzitter en CEO van Ingersoll Rand. “Deze acquisities laten ons acquisitiedraaiboek zien dat in combinatie met Ingersoll Rand Execution Excellence waarde zal blijven leveren aan zowel klanten als aandeelhouders.”
Portfolio-uitbreiding
Het Amerikaanse Apsco levert hydraulische en pneumatische producten en technische oplossingen voor speciale werktruckvoertuigen. Het bedrijf biedt hydraulische koelers, systemen en componenten, evenals pneumatische consoles, cilinders, kleppen en schakelaars. Het onderdeel valt onder het segment Industrial Technologies and Services (IT&S) en gaat Ingersoll Rand’s positie in de droge en vloeibare bulkmarkten uitbreiden met energie-efficiënte oplossingen.
Het Italiaanse Blutek geldt als specialist in het ontwerp en de productie van technische oplossingen voor perslucht- en stikstofproductie in bedrijfskritische omgevingen. Het gaat de concurrentiepositie voor high-specification projecten versterken en valt net als Apsco onder IT&S. Daarmee voegt het technologische capaciteiten, expertise en aftermarket-potentieel toe in snelgroeiende markten, zoals biogas en koolstofafvang.
Met de derde acquisitie van het Indiase UT Pumps & Systems Private Limited, leverancier van schroefpompen en driedelige plunjerpompen verkrijgt het moederbedrijf een nieuwe technologie in haar productportfolio. UT Pumps’ hogedruk pompen vinden hun bestemming eindmarkten als (afval)water, food & beverage, pharma en chemie. Deze uitbreiding valt onder het Precision and Science Technologies (P&ST) segment.


