Kiwa investeert tientallen miljoenen euro in de vestiging in Apeldoorn. De organisatie breidt het laboratorium uit met allerlei testfaciliteiten op het gebied van waterstoftechnologie en het Internet of Things (IoT). Ook biedt de locatie ruimte aan het grootste warmtepomplaboratorium van Europa.
Kiwa testlab
Kiwa gaat in het lab volledig geautomatiseerd warmtepompen testen. En er komt een nieuwe teststraat voor waterstofleidingen en -componenten. Trainingsruimtes en laboratoria completeren het geheel voor het testen en keuren van voor waterstof geschikte producten.
Het gaat om een langjarig project. Al in 2018 het samen met de Italiaanse leverancier Air Control een volledig nieuw testlaboratorium. Na assemblage in Italië ging het vervolgens in volledig ontmantelde vorm op transport naar. Daar zorgde het eenmaal weer in elkaar gezet voor een verdrievoudiging van de testcapaciteit voor warmtepompen en componenten.
Waterstof
Ook op het gebied van waterstof doet het bedrijf de nodige investeringen. In het Waterstofhuis test het samen met Alliander de aanleg van waterstofinfrastructuur in woningen.
Ook gaat Kiwa monteurs opleiden voor het ombouwen van aardgasgestookte toestellen naar waterstof.
Met de waterstoftafel biedt het organisaties de mogelijkheid te experimenteren op locatie.






