Begin december 2021 constateerde de toezichthouder in het Belgische Vilvoorde, ten noorden van Brussel door drukverlaging een gasolielek. Ter plaatse bleek de een pijpleiding blootgelegd. Gevaarlijk voor mens (risico op ontploffing) als milieu (risico op bodemverontreiniging).
Drukverlaging
Toen de politie VIMA en de Federale Gerechtelijke Politie Halle-Vilvoorde ter plekke kwamen, constateerden zij de zichtbare pijpleiding met een opgelaste buis. Van daaruit pompten criminelen gasolie weg naar een citerne. Door observaties konden ze vaststellen dat personen met verschillende voertuigen olie kwamen aftappen. Na het op de hoogte brengen van een onderzoeksrechter volgden huiszoekingen en arrestaties. De drie gearresteerde verdachten van 30, 32 en 53 jaar wonen in Ninove, westelijk van Brussel.
Aftappen van olie
De onderzoekers vermoeden en beschikt over aanwijzingen dat de aftappers de gasolie op de zwarte markt verhandelden. In de gebruikte vrachtauto’s vond men ook 4.000 euro aan cash geld. Naast nog 4.000 liter gasolie nam de politie alles in beslag.
De benadeelde firma herstelde inmiddels de pijpleiding.



