
Chemiebedrijf Nerta bouwt een state-of-the-art fabriek op Industriepark E17/4 in het Belgische Lokeren. Er staat in die plaats sinds 2000 een fabriek voor schoonmaakmiddelen maar die voldoet niet meer aan de huidige normen en wetgeving.
Nerta
Nerta-directeur Christian De Munter noemt de nieuwe fabriek, die eind van dit jaar in bedrijf komt ‘de meest geavanceerde binnen de reinigingsindustrie in West-Europa’. De 40 mensen uit de oude fabriek verhuizen mee maar het bedrijf zoekt nog tien nieuwe operators.
Nu vinden de schoonmaakmiddelen vooral aftrek in de autobranche. De Munter: “We willen uitbreiden naar andere takken, zoals de agricultuur en voedingssector. Ze gebruiken onze grondstoffen ook al om kippenslachterijen of stallen te reinigen of te ontsmetten. Met de nieuwe fabriek kunnen we de competitie met andere sectoren aan.”