Ga naar hoofdinhoud

Damen tekent contract in Nieuw-Zeeland voor TSHD 1000

Damen Shipyards Group en Port Otago met partner Napier Port ondertekenden onlangs een contract voor de levering van een sleephopperzuiger (TSHD) 1000. Met een lengte van bijna 60 meter beschikt dit standaardontwerp van Damen over een maximaal hoppervolume van 1000m3 met twee azimutschroeven en een boegschroef.

TSHD 1000 naar Nieuw-Zeeland

De extra functies geven de sleephopperzuiger een betere manoeuvreerbaarheid in de lange toegang tot Port Chalmers en Dunedin.In samenwerking met de zeelieden in de havens ontwierp de bouwer een ballastwatervrij scheepsontwerp. De TSHD zal in NZ aankomen met een Green Passport onder de IMO-regels.

“De samenwerking met Damen biedt ons toegang tot toonaangevende baggertechnologie”, aldus Kevin Winders, CEO van Port Otago. “We willen onze baggeractiviteiten verbeteren, verder gaan dan naleving van milieunormen en onze vloot moderniseren door deze samenwerking. De veiligheid en efficiëntie van onze activiteiten in de havens spelen een cruciale rol voor de maritieme sector in onze regio. Het nieuwe baggerschip zal ervoor zorgen dat het kanaal veilig blijft voor de volgende generatie. Onze investering in de TSHD 1000 weerspiegelt onze bredere toewijding aan meer efficiëntie en leiderschap in geïntegreerde duurzaamheid voor een bredere regio.”

Damen

Pim Schuurman, Regionale verkoopdirecteur bij Damen: “Het verheugt ons nog een baggerschip naar dit gedeelte van de wereld en specifiek naar partner Tommy Norton te sturen. Dit maakt ook dat we nog verder kunnen opschalen met onze service en onderdelenvoorraad in Australië.”

Shipyard 189 in het Vietnamese Haiphong neemt de bouw van het schip voor zijn rekening.. Inmiddels bouwden ze daar sinds de start in 1989 al 150 schepen voor militaire en commerciële doeleinden voor zowel gebruik in Vietnam zelf als in buurlanden. Onder de klanten de Royal Australian Navy en de NZ visonderneming, Sanford.

De laatste jaren specialiseerde de werf zich op baggerschepen gebaseerd op het ontwerp, de technologie en accessoires geleverd door Damen.

De nieuwste TSHD 1000 vervangt de oudgediende New Era en vormt een belangrijke toevoeging aan de havenvloot bij aankomst begin 2027, aldus Port Otago.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Met PompNL Digitaal lees je onze beste artikelen over belangrijke ontwikkelingen over pompsystemen, procesoptimalisaties en hun toepassing. Digitaal artikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van PompNL. Neem nu een abonnement voor maar 4,95 per maand!